Co je Tutor?

Tutor je výukový systém, který vám umožní na zajímavých příkladech potrénovat logické myšlení a také vám na praktických příkladech pomůže lépe pochopit vybrané části informatiky, matematiky a pravopisu. Přitom se vám bude na míru přizpůsobovat a sledovat váš vývoj a dávat vám srovnání s ostatními řešiteli.

Jak začít?

Abyste mohli začít, musíte se zaregistrovat - stačí jen jméno.

Úlohy

Pro začátek vyzkoušejte například úlohu Kulička, kde je vaším úkolem posbírat všechny čtverečky v plánu. Zadání a ovládání je velmi intuitivní a můžete si na úloze Tutora "osahat".

Úlohy v Tutoru jsou rozděleny do několika skupin - informatické, matematické, logické a ostatní. Výukové úlohy se váží ke různým tématům (programování, matematika, pravopis, historie) a jejich řešením si procvičujete konkrétní dovednosti. Tak například úlohou Robotanik si potrénujete základy programování:

Mezi logické úlohy patří například hra Stany, ve které je vaším úkolem umístit ke každému stromu na plánu stan tak, aby žádné dva spolu nesousedily.

Úloh je v Tutoru skutečně mnoho a neustále přibývají nové.

Statistiky

Ihned po dohrání hry vám Tutor nabídne statistiku úlohy a vaše umístění (nebuďte smutní, když skončíte v druhé polovině, současná "populace" řešitelů Tutora je velmi nadprůměrná).

Tutor vám také doporučí další úlohu na vyřešení.

Tutor nabízí žebříčky nejlepších hráčů u jednotlivých úloh a slepou mapu s hráči a jejich vyřešenými úlohami.

Používáte Tutor ve škole?

Tutor můžete používat ve škole jako doplněk výuky. V článku pro učitele se dozvíte více o této možnosti. Z pohledu studenta si stačí vybrat výukovou skupinu.

Následně můžete řešit úlohy zadané vaším učitelem. K tomu je třeba přepnout mód Tutora na výukový pomocí odkazu v hlavičce stránky.